Relacja ze Zjazdu młodzieżowego w Lubinie

W dniach 01-04.11.2018 r. w zborze w Lubinie odbył się zjazd młodzieżowy w temacie: ,,Codzienne życie z Jezusem”. Mieliśmy okazję gościć około 130 osób.

Zjazd rozpoczął się w czwartek wieczorem, kiedy to wspólnie ze zborem zebraliśmy się na spotkanie modlitewne

, aby prosić Boga o błogosławieństwo tej konferencji.
Już od piątku mogliśmy słyszeć Słowo na temat czujności w korzystaniu z internetu i o tym, jak czytać Słowo Boże, jak się modlić, a także – jak uczestniczyć w życiu Kościoła. Były też poruszane ważne tematy dla młodzieży, przede wszystkim, jak mieć zdrowe relacje między sobą i jak zachować czystość w relacjach damsko-męskich.
Usłyszeliśmy też kazanie wprowadzające nas do modlitwy o chrzest Duchem Świętym. W niedzielę, w ostatni dzień zjazdu, mogliśmy słuchać o tym, jak zachować czujność w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa.

Podczas konferencji Bożym Słowem dzielili się między innymi: Robert Bartlewski, Waldemar Kępski, Łukasz Tyc, Mateusz Smulski, a także inne osoby zaangażowane w pracę duszpasterską z młodzieżą ChWZ. Poprowadzono modlitwy w kierunku wyznania grzechów i chrztu w Duchu Świętym. Mieliśmy także możliwość wysłuchania, ku wspólnemu zbudowaniu, usług śpiewem osób ze zboru z Zabrza, z Gdańska czy z Czechowic-Dziedzic.

Oczywiście zjazd nie odbyłby się bez pomocy naszych kochanych sióstr, które przygotowywały dla nas posiłki w kuchni, a także otwartych serc i domów naszych zborowników. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że mogliśmy odczuwać Jego błogosławieństwo i łaskę działającą pośród nas, a także za to, że odpowiadał na nasze potrzeby. Chcieliśmy także serdecznie podziękować uczestnikom, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i tym, którzy dołożyli wszelkich starań w zorganizowanie zjazdu w naszym zborze.

Uczestniczka z miejscowego Zboru

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 

Top